Nowa funkcja – osadzanie obrazów

Nasza nowa funkcja pozwala na osadzanie obrazów bezpośrednio w Twoich newsletterach. Obrazy o rozmiarach nie większych niż 50 KB wyświetlą się Twoim odbiorcom automatycznie.

nowafunkcja osadzanie obrazka
Zakodowany w base64 obraz zostanie wysłany jako załącznik, który odbiorca automatycznie pobierze i zobaczy. Obrazy inline zakodowane w samej wiadomości, a nie jako załącznik MIME bardzo często trafiają do folderu ze spamem, ponieważ ich kod źródłowy wiadomości jest bardzo rozbudowany. Zupełnie inaczej jest przy obrazach osadzanych.

Szczegóły znajdziesz poniżej.

Jak funkcjonują obrazy osadzane?

Wybrane obrazy zostaną zakodowane za pomocą kodu Base64. Obrazek otrzyma Content-ID (cid), dzięki któremu będziesz mógł go bezpośrednio wkleić do Twojego newslettera w formie tekstu. Większość programówch poczty elektronicznej rozpoznaje zakodowane obrazy i wyświetla je w formie grafiki.

Czym charakteryzuje się nowa funkcja? 

Wykorzystując funkcję osadzania obrazów możesz np. umieścić logo Twojej firmy bezpośrednio w newsletterze. W większości programów poczty jak np. Outlook, Thunderbild, Gmail należy uprzednio udzielić zgody na wyświetlenie obrazów. Osadzane obrazki pozwalają to pominięcie tego kroku.

Możesz skorzystać z funkcji osadzania obrazów z Newsletter2Go bezpośrednio w przeglądarce. Funkcja osadzonych obrazów działa we wszystkich przeglądarkach i programach pocztowych za wyjątkiem Microsoft Hotmail i Yahoo Mail.

Wady: funkcja osadzanych obrazów ma także wady. Do nich zalicza się rozbudowanie kodu źródłowego. Ponieważ obrazki są wysyłane jako zakodowany tekst, rozmiar wysyłanego e-maila zmienia się w zależności od liczby i wielkości załączonych obrazów. Zdarza się, że rozmiar tekstu źródłowego załączonego obrazka jest większy niż sama grafika.

Przykład: poniższe zakodowane logo zawiera ponad 2000 znaków!
logo

Im większy rozmiar pliku tym dłuższy czas załadowania wiadomości. Ze względu na zawartość osadzonych obrazów odbiorca jest „zmuszony” do ich automatycznego ściągnięcia. Może to wzbudzać frustrację, szczególnie wśród odbiorców odczytujących wiadomości e-mail na urządzeniach mobilnych z ograniczonym dostępem do internetu.

Warto także zwrócić uwagę na to, że im większy rozmiar wiadomości, tym większe jest także prawdopodobieństwo, że wiadomość zostanie zakwalifikowana jako spam.

Jak skorzystać z nowej funkcji?

Możesz w każdej chwili wypróbować funkcję osadzania obrazów. Najpierw wybierz odpowiednią grafikę. Po prawej stronie na dole obok kodu źródłowego znajdziesz przycisk ‚Osadź obraz’. Opcja ta jest dostępna tylko dla obrazów o rozmiarach mniejszych niż 50 kilobajtów.

Klikając na przycisk ‚Wklej obraz’ automatycznie go kodujesz za pomocą base64 i wklejasz go do newslettera. Wypróbuj tę opcję już teraz!

Różnice 

Poniżej przedstawiamy różnicę między obrazem zwykłym a osadzonym (logo firmy i przycisk ‚Zamów teraz’).
podglad outlook
podglad outlook z 2

Porada

Właśnie z powodu zwiększonego prawdopodobieństwa zakwalifikowania wiadomości jako spam nie poleca się korzystać z osadzanych obrazów w zbyt dużej ilości.

Polecamy dodanie do e-maila maksymalnie jednego osadzonego obrazka. Może to być np. logo firmy albo przycisk potwierdzający rejestrację do newslettera. Osadzenie obrazka z logo firmy pozwoli na szybką identyfikację Twojej firmy.

Masz pytania/uwagi/życzenia dotyczące oferowanych funkcji? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 

Über den Autor

ewakoc

War der Beitrag hilfreich?

Thank You!

Dodaj komentarz

Newsletter2go verwendet Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu gewährleisten. Wenn Sie auf der Seite weitersurfen stimmen Sie der Cookie-Nutzung zu. Ich stimme zu.