Wysyłanie newsletterów: e-mail vs. e-mail marketing

Wysyłanie newsletterów: e-mail vs. e-mail marketing

Wysyłka e-maili zarówno prywatnych jak i służbowych to w dzisiejszych czasach chleb powszedni. Do tego celu wykorzystuje się pocztę internetową i programy typu Outlook lub Thunderbird. Dzięki integracji z Outlook można nawet tworzyć newslettery w Wordzie. Teoretycznie można wysłać e-mail do dowolnej liczby odbiorców. Pytanie, czy taka masowa wysyłka przebiegnie bez komplikacji?

Wysyłając newslettery za pomocą zwykłych programów pocztowych możesz napotkać na swojej drodze różnego rodzaju przeszkody. Manualne kopiowanie i wklejanie adresów odbiorców może stać się po jakimś czasie męczące, wysyłka trwa długo i może zawierać błędy, a część e-maili ląduje w folderze ze spamem. Ale to nie jedyne problemy: zanim zaczniesz wysyłać newslettery, musisz zdobyć zgodę odbiorców. Przy korzystaniu z programów poczty elektronicznej nie masz możliwości zarządzania ani rejestracjami ani też rezygnacjami, a o listę odbiorców musisz dbać manualnie.

Profesjonalny program do tworzenia newsletterów pozwala zredukować manulany nakład pracy i poprawić wskaźniki dostarczalności. Tak jak to jest w przypadku zwykłych e-maili, możesz korzystać z programu, który jest dostępny w przeglądarce, bądź pobrać taki program z internetu. Aby ułatwić Tobie wybór, przedstawimy w tym artykule zalety i wady dostępnych rozwiązań.

Tworzenie newsletterów: porównanie dostępnych programów

Klienci poczty e-mailPoczta internetowaProgram do wysyłania newsletterów (do pobrania)Program do wysyłania newsletterów (SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa)
Bez konieczności instalacjiXX
Darmowy porogram(✓)
Ochrona danychXX
RaportyXX
Edytor HTMLXX
Niezależny od miejscaXX

Tworzenie newsletterów:

jedną z głownych różnic między programem do newsletterów a zwykłą pocztą są niemalże nieograniczone możliwości przy tworzeniu e-maili. Przy tworzeniu zwykłych e-maili możesz co najwyżej zmienić rodzaj i wielkość czcionki, a w najlepszym przypadku dodać obrazek.
Newsletter wyświetli się odbiorcy w postaci normalnego e-maila. Dzięki programowi do tworzenia newsletterów HTML, możesz go dodatkowo uatrakcyjnić dodając obrazki, linki, formatowanie, i to wszystko bez znajomości programowania HTML i CSS.

Korzystanie z naszego programu to czysta przyjemność,. Nie wymaga od Ciebie dużego nakładu pracy i pozwala na pełną dowolność. Za niewielką opłatą możemy także stworzyć dla Ciebie indywidualnie zaprogramowany szablon, który może jednocześnie nawiązywać do identyfikacji wizualnej Twojej firmy.

Kolejną zaletą profesjonalnego programu do wysyłania newsletterów jest uniwersalny podgląd. Ponad połowa wszystkich e-maili otwierana jest na urządzeniach mobilnych takich jak tablety czy smartfony. Dlatego też tworząc newsletter należy zadbać o to, by szablon newslettera był responsywny. Program od Newsletter2Go oferuje ponad 50 takich szablonów.

Program pozwala także na automatyczną personalizację tematu, zwrotu do nadawcy, czy też poszczególnych komponentów na podstawie informacji, które znajdują się w książce adresowej.

Zarządzanie odbiorcami/grupami odbiorców: bezpieczeństwo i przejrzystość

Jedną z największych zalet programu do e-mail marketingu jest możliwość zarządzania odbiorcami. Możesz importować dane odbiorców z pliku Excel lub CSV bądź też z Twojego sklepu internetowego, a następnie automatycznie i bez żadnego manualnego wysiłku regularnie uaktualniać posiadane informacje.

Masowe wysyłanie wiadomości za pomocą Outlook’a i innych podobnych programów niesie za sobą pewnie ryzyko. Aby móc wysyłać newslettery, należy posiadać zgodę odbiorcy na otrzymywanie subskrypcji. Profesjonalny program do wysyłania newsletterów oferuje do tego specjalny formularz. Po jego wypełnieniu odbiorca otrzymuje na swoją skrzynkę e-mail zawierający link potwierdzający rejestrację. Takie podwójne potwierdzenie nazywa się Double-Opt-In.

Prawnie wymagana jest także możliwość rezygnacji z subskrypcji w każdym momencie. Jeśli dbasz o swoje listy odbiorców manualnie Twojej uwadze może umknąć dodanie linku lub też usunięcie z listy odbiorców tych, którzy kliknęli na link rezygnacji. Tworząc newsletter w profesjonalnym programie masz pewność, że link rezygnacji zostanie do niego dodany automatycznie, a odbiorcy, którzy na niego klikną zostaną natychmiast dezaktywowani w bazie danych.

Program do mailingu to także zautomatyzowany system zarządzania zwrotami, który pozwala na kontrolowanie e-maili niedostarczonych do odbiorcy. W przypadku, gdy adres e-mail nie istnieje, zostaje automatycznie zablokowany w książce adresowej. Jeśli natomiast skrzynka odbiorcza jest pełna i e-mail nie może być doręczony, adres zostanie zablokowany po 2. kolejnych próbach doręczenia. Odbiorcy, którzy nie otrzymali jednego bądź kilku newsletterów z powodów tymczasowych (soft-bounces) będą nadal aktywni w Twojej książce adresowej.

Filtry antyspamowe i „biała lista”:

filtry antyspamowe są niezwykle czułe i natychmiast blokują wiadomości wysyłane z prywatnych skrzynek e-mailowych i serwerów.
Poważni usługodawcy programów do wysyłania newsletterów znajdują się na białej liście wszystkich dostawców poczty elektronicznej. Newsletter wysyłany za pomocą bezpiecznego programu zostanie bez uprzedniej kontroli antyspamowej dostarczony do odbiorcy i tym samym zwiększy wskaźniki dostarczalności nawet do 99%.

Wysyłanie newsletterów: porównanie dostępnych programów

Klienci poczty e-mailPoczta internetowaProgram do wysyłania newsletterów (do pobrania)Program do wysyłania newsletterów (SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa)
Darmowa wysyłka(✓)(✓)
Zarządzanie grupami odbiorcówxx
Zarządzanie rezygnacjamixx
Bouncemanagementxx
Prawnie bezpieczny proces rejestracjixx
Ochrona przed spamemxx
Whitelistingxx(✓)
Ustalenie terminu wysyłkixx
Mailingi autoresponder & lifecyclexx

Ochrona danych i bezpieczeństwo:

poważni usługodawcy jak np. Newsletter2Go zabezpieczą dane Twoich klientów. Możesz być pewny, że nigdy nie zostaną przekazane ani sprzedane osobom trzecim.

Analiza i raporty:

po utworzeniu i wysłaniu newslettera chciałbyś oczywiście dowiedzieć się, ilu odbiorców go otworzyło i przeczytało. Program do mailingu od Newsletter2Go oferuje liczne możliwości analizy i śledzenia Twoich newsletterów. Dowiedz się, jak często Twoje e-maile zostały odebrane i otwarte. Kliknij na raporty i sprawdź, jaki był wskaźnik dostarczeń, otwarć i kliknięć Twoich kampanii mailingowych. Znajdziesz nie tylko ogólne wartości poszczególnych wskaźników, ale także liczbę kliknięć w każdy pojedynczy link. Dzięki temu możesz za jednym razem poznasz, jakie treści w danym newsletterze najbardziej ,a jakie najmniej zainteresowały Twoich odbiorców.

Wniosek:

oczywiście możesz wysyłać newslettery za pomocą programów takich jak: Outlook, Thunderbild czy gmail.com. Pamiętaj jednak, że korzystając z nich nie masz gwarancji, że Twoje wiadomości pomyślnie przejdą kontrolę antyspamową i dotrą do odbiorców. Taka opcja nie umożliwili Ci także mierzenia sukcesów przeprowadzonych kampanii.

Jeśli więc chcesz wysyłać profesjonalne newslettery, dowiedz się więcej na temat specjalnego programu do masowej wysyłki.
Korzystając z programu od Newsletter2go możesz wysyłać do 1.000 newsletterów w miesiącu nie ponosząc żadnych kosztów i bez ograniczeń dotyczących odbiorców. Zarejestruj się już teraz i wypróbuj za darmo.

Über den Autor

ewakoc

War der Beitrag hilfreich?

Thank You!

Dodaj komentarz

Newsletter2go verwendet Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu gewährleisten. Wenn Sie auf der Seite weitersurfen stimmen Sie der Cookie-Nutzung zu. Ich stimme zu.